Koalicja Obywatelska w sondażach

Koalicja Obywatelska uzyskuje obecnie średnio 31,3% — to średnia z najnowszego sondażu każdej pracowni, która badała w ciągu ostatniego roku. Najświeższy z nich to sondaż OGB z 13 października 2026. To wzrost o 0,6 pkt w porównaniu z wynikiem ostatnich wyborów parlamentarnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy to wzrost o 5,3 pkt. W ciągu ostatnich 6 miesięcy to wzrost o 2,9 pkt. W ciągu ostatnich 12 miesięcy to wzrost o 4,8 pkt. Średnia sondażowa była najwyższa i wynosiła 53,0% w 2008, a najniższa 8,8% w 2003. Najlepszy wynik wyborczy to 41,5% w 2007, najgorszy 12,7% w 2001.

Zmiana poparcia w czasie

Ostatni sondaż każdej pracowni
PracowniaPoparcie (%)Data
Kantar Polska26,0%2023-10-12
CBOS28,6%2026-10-08
IBRiS30,9%2026-09-19
United Surveys30,6%2026-10-04
Ipsos29,0%2026-02-21
Social Changes30,9%2026-09-22
SW Research17,4%2023-01-26
Estymator29,9%2023-10-11
Pollster33,5%2026-10-07
Opinia2433,1%2026-10-07
Research Partner28,8%2026-09-21
Ariadna25,4%2015-08-14
OGB35,9%2026-10-13
PBS56,0%2009-06-04
Homo Homini32,1%2011-10-07
GfK Polonia31,1%2015-09-07
Demoskop10,0%2003-04-08
PGB30,6%2023-10-12
Indicator28,5%2023-05-30
ARC Rynek i Opinia42,0%2007-10-17
Pentor43,0%2007-10-17
IBSP27,8%2023-10-13
OBW14,0%2001-09-18
Dobra Opinia26,2%2017-04-03
PAS-P16,0%2017-05-07
PressMix7,0%2016-01-09
PBBOUS13,7%2001-08-08
Pracownia Mediowa19,8%2016-07-08
Mands32,1%2023-08-31
UCE RESEARCH17,3%2021-05-16
IPC29,5%2023-10-08
Wybory parlamentarne 202330,7%2023-10-15