Lewica w sondażach

Lewica uzyskuje obecnie średnio 6,7% — to średnia z najnowszego sondażu każdej pracowni, która badała w ciągu ostatniego roku. Najświeższy z nich to sondaż United Surveys z 18 października 2026. To spadek o 1,9 pkt w porównaniu z wynikiem ostatnich wyborów parlamentarnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy to spadek o 0,1 pkt. W ciągu ostatnich 6 miesięcy to wzrost o 0,6 pkt. W ciągu ostatnich 12 miesięcy to wzrost o 1,0 pkt. Średnia sondażowa była najwyższa i wynosiła 50,1% w 2001, a najniższa 2,4% w 1991. Najlepszy wynik wyborczy to 41,0% w 2001, najgorszy 8,2% w 2011.

Zmiana poparcia w czasie

Ostatni sondaż każdej pracowni
PracowniaPoparcie (%)Data
Kantar Polska11,0%2023-10-12
CBOS3,0%2026-10-08
IBRiS7,6%2026-09-19
United Surveys7,3%2026-10-18
Ipsos6,0%2026-02-21
Social Changes9,4%2026-09-22
SW Research7,1%2023-01-26
Estymator9,7%2023-10-11
Pollster7,8%2026-10-07
Opinia246,5%2026-10-07
Research Partner6,8%2026-09-21
Ariadna3,8%2015-08-14
OGB6,1%2026-10-13
PBS10,0%2009-06-04
Homo Homini12,2%2011-10-07
GfK Polonia2,6%2015-06-29
Demoskop22,0%2003-04-08
PGB11,6%2023-10-12
Indicator10,2%2023-05-30
Pentor4,0%2005-06-15
IBSP10,3%2023-10-13
OBW45,0%2001-09-18
Dobra Opinia5,5%2017-04-03
PAS-P5,0%2017-05-07
PBBOUS39,6%2001-08-08
Mands11,8%2023-08-31
UCE RESEARCH5,6%2021-05-16
IPC8,9%2023-10-08
Wybory parlamentarne 20238,6%2023-10-15