Prawo i Sprawiedliwość w sondażach

Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje obecnie średnio 20,9% — to średnia z najnowszego sondażu każdej pracowni, która badała w ciągu ostatniego roku. Najświeższy z nich to sondaż OGB z 13 października 2026. To spadek o 14,5 pkt w porównaniu z wynikiem ostatnich wyborów parlamentarnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy to wzrost o 2,1 pkt. W ciągu ostatnich 6 miesięcy to wzrost o 0,6 pkt. W ciągu ostatnich 12 miesięcy to spadek o 3,5 pkt. Średnia sondażowa była najwyższa i wynosiła 44,5% w 2018, a najniższa 6,7% w 2001. Najlepszy wynik wyborczy to 43,6% w 2019, najgorszy 9,5% w 2001.

Zmiana poparcia w czasie

Ostatni sondaż każdej pracowni
PracowniaPoparcie (%)Data
Kantar Polska31,0%2023-10-12
CBOS18,2%2026-10-08
IBRiS17,3%2026-09-19
United Surveys18,0%2026-10-04
Ipsos26,0%2026-02-21
Social Changes24,1%2026-09-22
SW Research22,0%2023-01-26
Estymator36,7%2023-10-11
Pollster22,6%2026-10-07
Opinia2417,3%2026-10-07
Research Partner19,2%2026-09-21
Ariadna36,1%2015-08-14
OGB25,0%2026-10-13
PBS26,0%2009-06-04
Homo Homini29,5%2011-10-07
GfK Polonia43,3%2015-09-07
Demoskop21,0%2003-04-08
PGB33,2%2023-10-12
Indicator37,8%2023-05-30
ARC Rynek i Opinia33,0%2007-10-17
Pentor29,0%2007-10-17
IBSP37,4%2023-10-13
OBW9,0%2001-09-18
Dobra Opinia34,3%2017-04-03
PAS-P33,0%2017-05-07
PressMix48,0%2016-01-09
PBBOUS10,2%2001-08-08
Pracownia Mediowa24,0%2016-07-08
Mands38,1%2023-08-31
UCE RESEARCH35,7%2021-05-16
IPC32,2%2023-10-08
Wybory parlamentarne 202335,4%2023-10-15