Polskie Stronnictwo Ludowe w sondażach

Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskuje obecnie średnio 2,7% — to średnia z najnowszego sondażu każdej pracowni, która badała w ciągu ostatniego roku. Najświeższy z nich to sondaż OGB z 13 października 2026. To spadek o 2,4 pkt w porównaniu z wynikiem ostatnich wyborów parlamentarnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy to spadek o 0,6 pkt. W ciągu ostatnich 12 miesięcy to spadek o 0,7 pkt. Średnia sondażowa była najwyższa i wynosiła 21,0% w 1994, a najniższa 1,7% w 2006. Najlepszy wynik wyborczy to 15,4% w 1993, najgorszy 5,1% w 2015.

Zmiana poparcia w czasie

Ostatni sondaż każdej pracowni
PracowniaPoparcie (%)Data
Kantar Polska4,0%2018-12-11
CBOS2,8%2026-10-08
IBRiS4,4%2026-09-19
United Surveys4,4%2026-10-04
Ipsos2,0%2026-02-21
Social Changes1,6%2026-09-22
Estymator6,4%2018-12-13
Pollster3,2%2026-10-07
Opinia242,0%2026-10-07
Research Partner1,9%2026-09-21
Ariadna3,9%2015-08-14
OGB2,2%2026-10-13
PBS6,0%2009-06-04
Homo Homini7,8%2011-10-07
GfK Polonia3,9%2015-09-07
Demoskop8,0%2003-04-08
PGB8,0%2007-10-19
Indicator4,6%2018-08-10
ARC Rynek i Opinia7,0%2007-10-17
Pentor6,0%2007-10-17
OBW10,0%2001-09-18
Dobra Opinia5,2%2017-04-03
PAS-P5,0%2017-05-07
PressMix2,0%2016-01-09
PBBOUS7,3%2001-08-08
Pracownia Mediowa3,0%2016-07-08
Wybory parlamentarne 20155,1%2015-10-25