Lewica

Lewica uzyskuje obecnie średnio 10,7% — to średnia z najnowszego sondażu każdej pracowni, która badała w ciągu ostatniego roku. Najświeższy z nich to sondaż United Surveys z 18 października 2026. To wzrost o 2,1 pkt w porównaniu z wynikiem ostatnich wyborów parlamentarnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy to spadek o 0,6 pkt. W ciągu ostatnich 6 miesięcy to spadek o 0,5 pkt. W ciągu ostatnich 12 miesięcy to wzrost o 0,3 pkt. Średnia sondażowa była najwyższa i wynosiła 50,1% w 2001, a najniższa 0,9% w 2015. Lewica znajduje się obecnie na poziomie 10,7%, poniżej progu większości wynoszącego 50.

W skład tej kombinacji wchodzą: Lewica, Razem

Większość od 50% głosów.

Zmiana poparcia w czasie

Ostatni sondaż każdej pracowni
PracowniaPoparcie (%)Data
Kantar Polska11,0%2023-10-12
CBOS7,9%2026-10-08
IBRiS10,7%2026-09-19
United Surveys10,5%2026-10-18
Ipsos11,0%2026-02-21
Social Changes14,6%2026-09-22
SW Research7,1%2023-01-26
Estymator9,7%2023-10-11
Pollster11,8%2026-10-07
Opinia2410,0%2026-10-07
Research Partner11,0%2026-09-21
Ariadna3,8%2015-08-14
OGB8,9%2026-10-13
PBS10,0%2009-06-04
Homo Homini12,2%2011-10-07
GfK Polonia0,1%2015-09-07
Demoskop22,0%2003-04-08
PGB11,6%2023-10-12
Indicator10,2%2023-05-30
Pentor4,0%2005-06-15
IBSP10,3%2023-10-13
OBW45,0%2001-09-18
Dobra Opinia9,2%2017-04-03
PAS-P8,5%2017-05-07
PressMix4,0%2016-01-09
PBBOUS39,6%2001-08-08
Pracownia Mediowa3,0%2016-07-08
Mands11,8%2023-08-31
UCE RESEARCH5,6%2021-05-16
IPC8,9%2023-10-08
Wybory parlamentarne 20238,6%2023-10-15