Koalicja rządowa

Koalicja rządowa uzyskuje obecnie średnio 46,2% — to średnia z najnowszego sondażu każdej pracowni, która badała w ciągu ostatniego roku. Najświeższy z nich to sondaż OGB z 13 października 2026. To spadek o 7,5 pkt w porównaniu z wynikiem ostatnich wyborów parlamentarnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy to wzrost o 2,2 pkt. W ciągu ostatnich 6 miesięcy to spadek o 0,5 pkt. W ciągu ostatnich 12 miesięcy to wzrost o 1,6 pkt. Średnia sondażowa była najwyższa i wynosiła 74,7% w 2001, a najniższa 5,0% w 1991. Koalicja rządowa znajduje się obecnie na poziomie 46,2%, poniżej progu większości wynoszącego 50.

W skład tej kombinacji wchodzą: Koalicja Obywatelska, Lewica, Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe, Razem, Trzecia Droga

Większość od 50% głosów.

Zmiana poparcia w czasie

Ostatni sondaż każdej pracowni
PracowniaPoparcie (%)Data
Kantar Polska49,0%2023-10-12
CBOS40,5%2026-10-08
IBRiS46,2%2026-09-19
United Surveys46,8%2026-10-04
Ipsos44,0%2026-02-21
Social Changes48,8%2026-09-22
SW Research36,2%2023-01-26
Estymator49,7%2023-10-11
Pollster50,3%2026-10-07
Opinia2447,3%2026-10-07
Research Partner43,6%2026-09-21
Ariadna33,1%2015-08-14
OGB48,2%2026-10-13
PBS72,0%2009-06-04
Homo Homini52,1%2011-10-07
GfK Polonia35,1%2015-09-07
Demoskop40,0%2003-04-08
PGB54,1%2023-10-12
Indicator52,1%2023-05-30
ARC Rynek i Opinia49,0%2007-10-17
Pentor49,0%2007-10-17
IBSP51,1%2023-10-13
OBW69,0%2001-09-18
Dobra Opinia40,6%2017-04-03
PAS-P29,5%2017-05-07
PressMix13,0%2016-01-09
PBBOUS60,6%2001-08-08
Pracownia Mediowa25,8%2016-07-08
Mands51,2%2023-08-31
UCE RESEARCH43,5%2021-05-16
IPC48,1%2023-10-08
Wybory parlamentarne 202353,7%2023-10-15